جشن ولایت علوی با حضور شیعیان جمهوری آذربایجان در امام زادگان آستارا برگزار شد

نویسنده :لوندویل نیوز
تاریخ:چهارشنبه 31 شهریور 1395-03:03 ق.ظ

به مناسبت عید غدیر خم، جشن ولایت علوی با حضور جمعی از شیعیان جمهوری آذربایجان، مردم و مسئولان آستارا در آستان مقدس امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) این شهرستان برگزار شد.

به گزارش لوندویل نیوز و به از ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا امام جمعه آستارا غروب سه شنبه در این آیین گفت: خداوند در چنین روزی دین را تکمیل و نعمت خویش را بر امت رسول الله (ص) تمام کرد.
وی افزود: واقعه غدیر حامل مهم ترین و تعیین کننده ترین مسئله دین مبین اسلام است و بر ولایت پذیری به عنوان مبنای اعتقادی جامعه اسلامی تاکید می کند و اقتدار امروز کشور در مقابل دشمنان به برکت ولایت پذیری ملت است.
وی اظهار کرد: تبیین واقعه غدیرخم نقش مهمی در گسترش فرهنگ ولایت و پاسداری از ارزش های اسلام و انقلاب دارد و هدف از اجرای برنامه های فرهنگی در عید غدیر خم، ترویج مبانی ولایت و فلسفه رهبری معنوی با زبان فرهنگ و هنر است.
حجت الاسلام حافظ نیا بیان کرد: واقعه ماندگار غدیر خم نقطه عطفی در تاریخ جهان اسلام است و ترویج و تبیین آن برای نسل جوان از اهمیت خاصی برخوردار است.
او ادامه داد: مومنان باید ادامه دهنده سیره ائمه اطهار (ع)باشند و ولایتمداری، عفت و پاکدامنی، انجام واجبات و ترک محرمات از جمله مواردی است که باید در زندگی مومنان ساری و جاری شود.
اجرای مسابقه هنری برای کودکان و نوجوانان، مدیحه خوانی و تجلیل به قید قرعه از 20 شرکت کننده در مراسم از دیگر بخش های این آیین بود.
آستان مقدس امام زادگان ابراهیم و قاسم(ع) از فرزندان امام موسی کاظم (ع) که در سال 253 هجری قمری در راه ترویج اسلام به شهادت رسیده اند، در هفت کیلومتری جاده آستارا - رشت قرار دارد.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت شامل برادران و خواهران مسلمان اهل سنت و شیعه، در منتهی الیه غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برگزاری جشن و تبیین واقعه غدیر در حوزه علمیه آستارا

نویسنده :لوندویل نیوز
تاریخ:چهارشنبه 31 شهریور 1395-02:57 ق.ظ

به مناسبت عیدغدیرخم آئین تبیین ابعاد حقیقی و تاریخی واقعه غدیر و جشن و سرور معنوی با حضور جمعی از مسئولان، استادان و طلاب آستارا در حوزه علمیه حضرت ولیعصر(عج) این شهرستان برگزار شد.

به گزارش لوندویل نیوز وبه نقل از  ایرنا حجت الاسلام احمد عابدی از استادان حوزه علمیه قم، روز سه شنبه در این جشن گفت: تبلیغ دین مبین اسلام مهم ترین وظیفه طلاب است و این امر خطیر اگر به درستی در جامعه پیاده شود، جامعه به سعادت حقیقی دست پیدا می کند.
وی افزود: علما با تبلیغ دین اسلام می توانند جامعه را به سمت امنیت و آرامش سوق دهند و اسلام دینی سراسر رحمت و برکت است و ترویج آن، امنیت دنیوی و اخروی انسان ها در پی دارد.
وی بیان کرد: ترویج قرآن و عامل بودن به دستورات خداوند از وظایف علماست و هر چه جامعه اسلامی با کتاب خداوند مانوس باشد، به همان اندازه امنیت و آسایش در بلاد اسلامی حاکم خواهدشد.
حجت الاسلام عابدی ادامه داد: حضور طلاب در هر منطقه با برکت و رحمت همراه است و خدمتگزاری به مردم و تلاش برای برطرف کردن مشکلات معنوی و روحی آنها از نقش های مثبت طلاب در جامعه است.
او گفت: طلاب حوزه های علمیه نباید از مطالعه علوم مختلف غافل شوند و یک مجتهد حداقل باید در 14 علم صاحب نظر باشد و این امر ضرورت مطالعه مستمر روحانیان را نشان می دهد.
استاد حوزه علمیه قم افزود: در تبلیغ دین اسلام فرقی بین علمای تشیع و تسنن وجود ندارد و این وظیفه اصلی ماست که آن را به درستی و شایستگی برای آیندگان به ودیعه بگذاریم.
حجت الاسلام عابدی اظهار کرد: تبلیغ دین و ترویج فرهنگ اسلامی رسالت روحانیت و طلاب است و از آنجائیکه شریعت اسلام پویا و جامع و پاسخگوی نیازها و مسائل روز است، شناخت آن به زمان، مکان و ابزار خاصی نیاز ندارد.
مدیحه خوانی و توزیع نقل و شیرینی از دیگر بخش های این آیین بود.
حوزه علمیه حضرت ولیعصر(عج) آستارا در سال 1368 تاسیس شده است و در حال حاضر 75 طلبه بومی دارد.
این شهرستان با 86 هزار نفر جمعیت با مذاهب شیعه و سنی در منتهی الیه غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استقبال از نخستین نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی آستارا

نویسنده :لوندویل نیوز
تاریخ:چهارشنبه 31 شهریور 1395-02:55 ق.ظ

فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی آستارا با اشاره به استقبال پرشور مردم و گردشگران از نخستین نمایشگاه نوشت افزار ایرانی - اسلامی، برپایی نمایشگاه دائمی محصولات فرهنگی را در این شهرستان ضروری دانست.

به گزارش لوندویل نیوز و به نقل از ایرنا حامد حبیب زاده گفت: در این نمایشگاه که در آستانه بازگشایی مدارس در ساختمان سابق اداره آموزش و پروش آستارا دایر شده است، حدود هزار نوع کالا و نوشت افزار با جلد و طرح ایرانی اسلامی به قیمت های مناسب عرضه می شود و روزانه حدود 200 خانوار از آن بازدید و خرید می کنند.
وی افزود: این نمایشگاه با هدف حمایت از تولید کنندگان داخلی، مقابله با جنگ نرم و معرفی محصولات و نوشت افزار ایرانی اسلامی دایر شده و تصاویری از شهدای دفاع مقدس و شخصیت های فرهنگی و علمی ایران اسلامی بر روی آنها نقش بسته است.
وی بیان کرد: نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی آستارا از ساعت 10 تا 21 ، تا هفتم مهرماه دایر خواهد بود و الگوگیری از شخصیت های ملی در طراحی طرح روی جلد اقلام فرهنگی، استقبال دانش آموزان و اولیای آنها را درپی داشته است.
حبیب زاده با قدردانی از همکاری اداره آموزش و پرورش و سپاه ناحیه آستارا در برپایی این نمایشگاه، به لحاظ استقبال پرشور مردم و مسافران بر برگزاری نمایشگاه دائمی اقلام فرهنگی و نوشت افزار ایرانی اسلامی در این شهرستان تاکید کرد.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت و به عنوان یکی از 20 شهر گردشگرپذیر کشور در منتهی الیه غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رقابت های رباتیک کودکان و نوجوانان در آستارا

نویسنده :لوندویل نیوز
تاریخ:سه شنبه 30 شهریور 1395-03:04 ق.ظ

رقابت های رباتیک کودکان و نوجوانان آستارا به منظور سنجش توانمندی آنان در ساخت ربات ها با شرکت 16 نفر در مرکز شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان برگزار شد.

به گزارش لوندویل نیوز و به نقل از ایرنا مسئول مرکز شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا عصر دوشنبه در پایان این رقابت ها گفت: شرکت کنندگان در این رقابت ها با استفاده از ربات های جنگجو، هوشمند و آتش نشان در چهار بخش قدرتی، طناب کشی، جابجایی مکعب و جنگ ربات ها با همدیگر به رقابت پرداختند.
صابر فرضی زاد افزود: در پایان مسابقه رباتیک به سه نفر از شرکت کنندگانی که امتیاز بالایی کسب کرده بودند جوایزی اهدا شد.
وی اظهار کرد: در تابستان امسال برای نخستین بار کلاس های فرهنگی، هنری و علمی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دو نوبت صبح و عصر دایر بود و با توجه به شرکت 400 کودک و نوجوان در 22 کلاس، میزان استقبال از کلاس ها نسبت به سال قبل 60 درصد رشد داشته است.
وی بیان کرد: ترویج فرهنگ و ارتقای میزان کتابخوانی محور فعالیت های کانون است و استقبال کودکان و نوجوانان شش تا 17 ساله از برنامه های کتابخوانی کانون در سال جاری چشمگیر بود.
فرضی زاد قصه گویی، قالی بافی، عکاسی، کاردستی، نقاشی، سفالگری، خوشنویسی، نمایش عروسکی، رباتیک و موسیقی را از مهمترین کلاس های علمی، فرهنگی و هنری کانون برشمرد که بخش عمده آنها در فصل پاییز دایر می شود.
او ادامه داد : کانون پرورش فکری تنها متولی رسمی امور فرهنگی و هنری کودکان و نوجوانان است که با در نظر گرفتن شرایط فکری و روحی جامعه هدف، جهت بارور کردن استعداد آنها فضای صمیمی و شاد و مربیان مجرب را تامین می کند و خانواده ها باید با شناسایی استعدادهای فرزندانشان نسبت به نام نویسی آنها اقدام کنند.
شهرستان 86 هزار نفری آستارا در غرب استان گیلان واقع شده و حدود سه هزار و 500 نفر در مراکز شماره یک و دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان عضو هستند.
خبرنگار:یوسف هدایتی**انتشار دهنده : نصراله ابراهیمی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برگزاری نشست کتابخوان آستارا با معرفی 20 کتاب

نویسنده :لوندویل نیوز
تاریخ:شنبه 27 شهریور 1395-03:16 ق.ظ

پنجمین نشست کتابخوان آستارا با معرفی 20 اثر از شاعران و نویسندگان برجسته ایران و سایر کشورهای جهان در کتابخانه عمومی پیامبراعظم (ص) این شهرستان برگزار شد.

به گزارش لوندویل نیوز و به نقل از ایرنا ، رئیس نهاد کتابخانه های عمومی آستارا روز جمعه در این نشست گفت: عمل به طرح های جدید کتابخوانی در کتابخانه ها از الزامات توسعه فرهنگ مطالعه در جامعه است.
قاسم خسروی افزود: برای دستیابی بیشتر به توسعه فکری و فرهنگی باید روز بروز به تعداد افراد کتابخوان در جامعه افزوده شود.
وی اظهار کرد: این نشست ها با مشارکت نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با هدف به اشترک گذاری کتاب های خوانده شده، نیازسنجی ذائقه مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه برگزار می شود.
وی بیان کرد: گفت و گو درباره کتاب به همراه نقد و تحلیل آن و معرفی آثار ادبی نویسندگان و شاعران آستارایی از جمله برنامه های جنبی این نشست هاست که با حضور کتابداران و اعضای فعال کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا برگزار می شود.
خسروی کتابخانه ها را نهادی فرهنگی و مجموعه ای پیشرفته توصیف کرد که برای هر فکر و قشری برنامه دارد و تشکیل انجمن های علمی و ادبی در سطح این نهادهای فرهنگی، گواه روشنی بر این ادعاست.
بگشای لب، ذهن و زبان حافظ، شرح حافظ ،راز فال ورق ،رامپا ،حافظ حافظه ی ماست، این زندگی پیامکی را دریاب ،دو واو ،تا...، در ایوان شب بوها ،درخت ها به خانه بخت می روند، قلعه سفید، سنگچین، تب نیلوفری، حافظ معنوی، سی قصه، سی شب، منتخب کلیله و دمنه، آن شرلی، دو کوچه بالاتر و دشتبان از جمله کتاب هایی ادبی بودند که برای شرکت کنندگان در پنجمین نشست کتابخوان آستارا معرفی شدند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درخشش عمه خورشید در ساحل آستارا

نویسنده :لوندویل نیوز
تاریخ:پنجشنبه 25 شهریور 1395-12:00 ب.ظ

زهرا خیرخواه، عمه خورشید برنامه های کودک شبکه باران چهارشنبه شب با اجرای برنامه های شاد هنری در محدوده طرح سالمسازی سفیر امید ساحل آستارا شب خاطره انگیزی را به تماشاگران هدیه کرد.

به گزارش لوندویل نیوز و به نقل از ایرنا، در این برنامه که با استقبال بیش از دوهزار نفر از مردم و گردشگران آستارا مواجه شد، با اجرای زنده سرود، ترانه خوانی، مسابقه هنری کودکان و نوجوانان و تجلیل از دختران محجبه برنامه ای شاد و مفرح ارایه و لبخند رضایت بر چهره حاضران شکوفا شد.
اجرای نمایش کمدی توسط بازیگران و هنرمندان آستارایی نیز از بخش های دیگر این برنامه بود که مورد توجه شهروندان و گردشگران قرار گرفت.
واحد فرهنگی و اجتماعی سپاه آستارا برای چهارمین سال متوالی برنامه های فرهنگی را در قالب جنگ شادی در محدوده طرح های سالمسازی سفیر امید و صدف در ساحل دریا برگزار می کند.
در قالب این برنامه ها نمایشگاه هایی با غرفه های عفاف و حجاب، ایستگاه ورزش و سلامت، غذاهای سنتی، هنرهای تجسمی، صنایع دستی، طب سنتی، سبک زندگی اسلامی، محصولات فرهنگی و کتاب دایر می شود.
شهرستان آستارا با 18 و نیم کیلومتر نوار ساحلی دارای سه طرح سالمسازی دریا است و با 86 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع شده و به علت قرار گرفتن در مرز با جمهوری آذربایجان و مسیر تردد شمالغرب کشور، یکی از 20 شهر گردشگرپذیر ایران محسوب می شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

یادواره شهید آبروی محله در آستارا برگزار شد

نویسنده :لوندویل نیوز
تاریخ:پنجشنبه 25 شهریور 1395-12:00 ب.ظ

یادواره شهید آبروی محله، گرامیداشت خاطره شهید غلامرضا مورخی با حضور خانواده های شاهد و ایثارگر، اقشارمختلف مردم و مسئولان در میدانی مزین به نام این شهید در آستارا برگزار شد.

به گزارش لوندویل نیوز و به نقل از ایرنا، امام جمعه شهرستان انزلی عصر چهارشنبه در این آیین معنوی گفت: شهدا زینت بخش مجالس و محافل و مایه افتخار و سربلندی مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.
حجت الاسلام عبدالجواد شمس الدین افزود: به برکت خون شهدا پرتو انقلاب از ایران اسلامی صادر شده و ندای اسلام و مطالبه معارف نورانی این آئین آسمانی در سراسر دنیا طنین انداخته است و نباید نسبت به رشادت ها و جانفشانی های رزمندگان اسلام بی تفاوت باشیم.
وی با اشاره به شرارت های دنیای استکبار علیه نیروهای مبارز جهان اسلام اظهار کرد: توطئه های دنیای استکبار به این دلیل است که بیشتر ملت های آزاده جهان از انقلاب ما درس گرفته اند و این امر باعث هراس مستکبران شده است.
وی بیان کرد: هدف اصلی توطئه های شوم استکبار جهانی، القای اسلام هراسی است اما امروز ندای توحیدی اسلام قلب انسان های آزاده را در دنیا فتح کرده است.
حجت الاسلام شمس الدین ادامه داد: برغم جنایت های رژیم آل سعود در کشورهای یمن و بحرین، نور اسلام تمام مرزها را درنوردیده و ادامه مسیر نورانی انقلاب اسلامی و شهدا وظیفه مهم ماست.
او گفت: هجمه های ویرانگر فرهنگی زنگ خطر جدی برای خانواده و جامعه است و هدف دشمنان از هجوم به کانون خانواده تهی کردن انقلاب از درون است و دنیای استکبار می خواهد به هر شیوه ای، ملت ایران را از شهدا و آرمان اصیل انقلاب اسلامی دور کند.
طرح ملی آبروی محله از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کشور برگزار می شود و براساس آن یک شهید از هر شهرستان انتخاب شده و در ایام نزدیک به سالگرد شهادت آن، یادواره ای تحت عنوان آبروی محله در شهرستان مربوطه برگزار می شود.
شهید غلامرضا مورخی در سال 1341 در خانواده ای مذهبی در روستای دگرمانکشی آستارا متولد شد و تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در مدارس آستارا ادامه داد.
این شهید والامقام در پیروی از فرمان حضرت امام خمینی (ره) در چهار نوبت به جبهه های حق علیه باطل اعزام و در نهایت در سال 1361 در عملیات رمضان به درجه رفیع شهادت نایل شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

معرفی آتش زنندگان کاه و کلش به مراجع قضایی در آستارا

نویسنده :لوندویل نیوز
تاریخ:پنجشنبه 25 شهریور 1395-11:58 ق.ظ

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا از معرفی چهار نفر به محاکم قضایی به علت آتش زدن کاه و کلش در شالیزارهای این شهرستان خبر داد.

به گزارش لوندویل نیوز و به نقل از ایرنا محمدرضا روشنی گفت: با وجود تاکیدهای مکرر بر بی فایده و مضر بودن سوزاندن کاه و کلش در مزارع و شالیزارها، متاسفانه برخی افراد به این کار اقدام می کنند.
وی از بین رفتن کاه و کلش، افزایش مصرف کودهای شیمیایی، ناراحتی بیماران تنفسی، از بین رفتن موجودات زنده مفید خاک، آلودگی زیست محیطی، کاهش مواد غذایی و قدرت حاصلخیزی خاک، کاهش دید رانندگان و افزایش تصادفات جاده ای را از عواقب و مظرات سوزاندن کاه و کلش برشمرد.
وی افزود: نیروهای گشت و کنترل حفاظت محیط زیست مطابق برنامه زمانبندی در مناطق مختلف شهرستان حضور می یابند و در صورت مشاهده آتش زدن کاه و کلش در مزارع یا شالیزارها با عوامل آن برابر قانون برخورد می کنند.
روشنی همکاری مردم در حفاظت محیط زیست را پشتوانه و سرمایه ای برای پاسداشت طبیعت خدادادی دانست و ترویج فرهنگ صیانت از محیط زیست را وظیفه ای همگانی برشمرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

محل دفن پسماند آستارا به عنوان خطر زیست محیطی، آب و هوا را آلوده می کند

نویسنده :لوندویل نیوز
تاریخ:پنجشنبه 25 شهریور 1395-02:09 ق.ظ

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: محل دفن پسماند این شهرستان به دلیل نامناسب بودن مکان و تفکیک غیراصولی زباله در آن، به عنوان خطر زیست محیطی آب و هوا را آلوده می کند.

به گزارش لوندویل نیوز و به نقل از ایرنا محمد رضا روشنی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان آستارا افزود: نبود مدیریت صحیح در تفکیک و نحوه دفن زباله آلودگی شدید هوا، آب های سطحی و زیر زمینی و شیوع انواع بیماری ها به دنبال داشته است.
وی اظهار کرد: اجرای اصولی تفکیک زباله در مبدا، سبب کاهش حجم زباله می شود و مطابق گزارش شهرداری آستارا 80 درصد زباله های تولید شده در این شهر در مبدا تفکیک می شود و این رقم در آینده افزایش خواهد یافت.
روشنی بیان کرد: میزان تفکیک زباله از مبدا در شهر لوندویل 75 درصد است و باید پایش های میدانی به منظور اطلاع از اجرای اصولی این طرح توسط متولیان امر صورت گیرد.
روشنی ادامه داد: هدف از اجرای طرح تفکیک پسماند زباله در مبدا تغییر نوع نگاه شهروندان در برخورد با زباله ها، کاهش هزینه جمع آوری پسماند، حفظ محیط زیست، کمک به چرخه اقتصادی با بازیافت پسماندهای قابل بازیافت و اشتغال زایی است.
او گفت: با ترویج فرهنگ حفاظت محیط زیست، همکاری اعضای کارگروه مدیریت پسماند و تنگ شدن عرصه به افراد سودجو تعداد متخلفان حوزه محیط زیست آستارا نسبت به سال های قبل کاهش یافته است.
در شهرستان 86 هزار نفری آستارا روزانه به طور میانگین 120 تن زباله تولید و در منطقه داداش آباد این شهرستان در نزدیکی سواحل دریا دفن یا دفع می شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استقرار دو موکب ارائه خدمات به زائران خارجی اربعین در رشت و آستارا

نویسنده :لوندویل نیوز
تاریخ:پنجشنبه 25 شهریور 1395-02:08 ق.ظ

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت: به منظور ارائه خدمات بین راهی به زائران خارجی اربعین حسینی (ع)، دو موکب در محوطه بقاع متبرکه شهرستان های رشت و آستارا در مسیر حرکت زائران به کربلای معلی مستقر می شود.

به گزارش لوندویل نیوز وبه نقل از  ایرنا ، حجت الاسلام ولی عادلی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران آستارا با اعلام این خبر افزود: به مناسبت اربعین حسینی زائران خارجی زیادی از کشورهای آسیای میانه از مرز آستارا وارد ایران می شوند تا در همایش عظیم پیاده روی اربعین شرکت کنند.
وی اظهار کرد: مطابق مصوبه آخرین جلسه ستاد اربعین استان گیلان و به منظور ترویج و اعتلای فرهنگ علوی، ساماندهی و ارائه خدمات بین راهی مناسب به زائران خارجی، دو موکب در محوطه بقاع متبرکه امامزاده ابراهیم (ع) رشت و امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) آستارا، هرکدام با شش هزار نفر ظرفیت برپا می شود.
وی بیان کرد: زیارت امام حسین (ع) توفیق بزرگی است و خیلی از علاقمندان، افتخار شرکت در همایش پیاده روی اربعین حسینی را پیدا می کنند.
حجت الاسلام عادلی ادامه داد: عشق امام حسین (ع) و محبت اهل بیت (ع) جان و دل انسان های آگاه را فتح می کند و این علاقه ژرف، حد و مرزی نمی شناسد.
او گفت: همایش عظیم زیارت اربعین حسینی، حماسه عشق خالصانه به اهل بیت (ع) است که منتهای علاقه ایرانیان و مسلمانان جهان را به خاندان عصمت و طهارت (ع)، نشان می دهد.
همایش عظیم پیاده روی اربعین حسینی همه ساله با حرکت میلیون ها زائر از ایران و کشورهای مختلف به سوی کربلای معلی برگزار می شود و شرکت کنندگان در این همایش در روز اربعین حسینی در حرم امام حسین (ع) عزاداری می کنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آستان امامزادگان آستارا عطرافشانی شد

نویسنده :لوندویل نیوز
تاریخ:پنجشنبه 25 شهریور 1395-02:05 ق.ظ

بقعه متبرکه امام زادگان آستارا و گلزار شهدای محوطه آن به مناسبت دهه امامت و ولایت با حضور جمعی از مردم و مسوولان، غبارروبی و عطرافشانی شد.

به گزارش لوندویل نیوز و به نقل از ایرنا مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان روز چهارشنبه در حاشیه این آیین گفت: امام زادگان قطب های فرهنگی کشور ما محسوب می شوند و هر چه قدر این قطب ها تقویت شوند، فرهنگ اسلامی بیش از پیش در جامعه نهادینه خواهد شد.
حجت الاسلام ولی عادلی افزود: باید به منظور شکوفایی و رشد استعدادهای فرهنگی و معنوی آستارا برنامه های متنوعی در آستان مقدس امامزادگان برگزار و این مکان به محل توجه مردم تبدیل شود.
وی اظهار کرد: جاری شدن وقف ثمره های زیادی برای جامعه دارد و ترویج فرهنگ وقف نیازمند مشارکت علما و نهادهای مرتبط فرهنگی با اداره اوقاف است.
وی بیان کرد: بقاع متبرکه باید به درستی به مردم شناسانده شوند و به عنوان پایگاه های فرهنگی و معنوی در جامعه نورافشانی کنند.
شرکت کنندگان در آئین غبارروبی و عطرافشانی به حرم امامزادگان آستارا در ادامه با قرائت قرآن و نثار شاخه های گل، یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند.
آستان مقدس امام زادگان آستارا مدفن ابراهیم و قاسم(ع) از فرزندان امام موسی کاظم (ع) درهفت کیلومتری جاده آستارا به رشت قرار دارد و 34 شهید دفاع مقدس در جوار آن بزرگان آرام گرفته اند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

15 میلیارد ریال در بقعه امامزادگان آستارا هزینه شد

نویسنده :لوندویل نیوز
تاریخ:پنجشنبه 25 شهریور 1395-02:04 ق.ظ

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت: با صرف 15 میلیارد ریال که بیشتر آن از نذورات مردمی و کمک های خیران بود، فاز نخست مقاوم سازی بقعه امامزادگان شهرستان آستارا به پایان رسید.

به گزارش لوندویل و به نقل از  ایرنا، حجت الاسلام ولی عادلی روز چهارشنبه در جمع خیرین و چهره های فرهنگی آستارا در بقعه امام زادگان این شهرستان، با اعلام این خبر افزود: فاز نخست این طرح به ابنیه و مقاوم سازی ساختمان مربوط می شد و از این پس آینه کاری و کاشی کارهای داخل حرم در دستور کار قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: 30 باب مغازه تجاری بقعه امامزادگان آستارا حدود 30 میلیارد ریال ارزش دارد؛ گنبد این بقعه نصب شده است و بزودی نسبت به کاشی کاری ضلع شرقی و نصب گلدسته های آن اقدام خواهدشد.
وی بیان کرد: با آغاز به کار اداره اوقاف آستارا، موقوفات این شهرستان سامان یافته است و امیدواریم آستارا بیش از این از خدمات آن اداره در جهت احیا و حفظ موقوفه ها بهره مند شود.
حجت الاسلام عادلی همچنین از برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن از 25 مهر تا هفتم آبان ماه در زیباکنار انزلی، با هدف شناسایی و تقویت استعدادهای قرآنی خبرداد.
او ادامه داد: این مسابقات با شرکت نخبگان قرآنی کشور برگزار خواهد شد و کارگاهها، نمایشگاهها و محافل متنوع قرآنی از دیگر برنامه های آن خواهد بود.
بقعه متبرکه امامزادگان آستارا در هفت کیلومتری جاده آستارا - رشت مدفن ابراهیم و قاسم (ع) از فرزندان امام موسی کاظم (ع) است که آن دو بزرگوار به گواهی تاریخ در سال 253 هجری قمری در راه ترویج دین اسلام به شهادت رسیده اند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

الگوگیری از فرهنگ غرب، بنیان خانواده ها را تهدید می کند

نویسنده :لوندویل نیوز
تاریخ:چهارشنبه 24 شهریور 1395-05:03 ب.ظ

امام جمعه شهرستان فومن گفت: فرهنگ غرب با موازین اسلامی تفاوت دارد و الگوگیری از آن برای خانواده ها زنگ خطر جدی محسوب می شود و بنیان خانواده ها را تهدید می کند.

به گزارش لوندویل نیوز و به نقل از ایرنا حجت الاسلام سید محمد حسن صفوی، روز سه شنبه در اجتماع زوج های فرهنگی فعال و جمعی از مسئولان آستارا در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان افزود: خداوند تمام موجودات را به صورت زوج آفریده است و مقدس ترین کانون در شریعت اسلام خانواده است.
وی اظهار کرد: ازدواج و تشکیل خانواده می تواند زمینه آرامش روحی را برای انسان فراهم کند و خانواده همان بهشت جاودانی است که می تواند زمینه ساز سعادت دنیوی و اخروی باشد.
وی بیان کرد: زن در کانون خانواده جایگاه رفیع و ارزشمندی دارد و الگوگیری از سیره و روش زندگانی ائمه اطهار (ع)، ایمان، صبر و ایستادگی در برابر مشکلات را در انسان ها تقویت می کند.
حجت الاسلام صفوی ادامه داد: همسران باید با عناوین شایسته ای همدیگر را مورد خطاب قرار دهند و نحوه رفتار آنها در زندگی مشترک، الگویی سالم برای فرزندان و آینده سازان جامعه باشد.
او گفت: سعادت جامعه اسلامی در گرو سلامت خانواده است و خانواده بنای محکمی است که اگر سست شود و اعتبارش را از دست دهد، جامعه به سمت تزلزل و تباهی خواهد رفت.
امام جمعه فومن افزود: الگوپذیری از فرهنگ غرب در مراحل بعدی زندگی به سبب تناسب نداشتن با فرهنگ اسلامی، می تواند زمینه های طلاق و جدایی را فراهم کند.
صفوی اظهار کرد: آیات قرآن کریم به انسان ها درس زندگی می دهد و از آنجاییکه ریشه بسیاری از مشکلات خانواده ها در دوری از آموزه های دینی و معنوی است، باید آداب زندگی و مهارت های فرزند پروری و موارد تربیتی را از قرآن و احکام اسلامی فرا بگیریم.
وی واسطه شدن برای امر ازدواج را در دین اسلام اقدامی بسیار ارزشمند خواند و با اشاره به نقش ازدواج سالم و پایدار در سلامت جامعه، بر ترویج زندگانی مشترک براساس عقل و ایمان تاکید کرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

همایش ازدواج آسان، سالم و پایدار در آستارا برگزار شد

نویسنده :لوندویل نیوز
تاریخ:چهارشنبه 24 شهریور 1395-03:38 ق.ظ

همایش ازدواج آسان، سالم و پایدار با هدف تحکیم بنیان خانواده بر پایه آموزه های دینی با حضور جمعی از جوانان آستارا در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش لوندویل نیوز و به نقل از ایرنا، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آستارا روز سه شنبه در این آیین گفت: حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) بهترین الگوهای زندگی هستند و اخلاص و سادگی مهم ترین ویژگی آن بزرگواران بود.
حجت الاسلام ابراهیم حاتمی افزود: جوانان با الگو پذیری از سیره ائمه اطهار (ع) می توانند طعم خوشبختی را احساس کنند و ازدواج آسان و بادوام با تکیه به روش زندگانی بزرگان دین، در جامعه قابل ترویج است.
وی اظهار کرد: ازدواج از دیدگاه پیشوایان دین مبین اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار است و بزرگان دین، امت اسلامی را به اجرای این سنت حسنه و تلاش برای استحکام بنیان خانواده ترغیب می‌کردند.
وی بیان کرد: مهریه های سنگین در ازدواج نادرست است و پیوند زناشویی دو زوج در جامعه اسلامی باید بر عقلانیت، آموزه های دینی و قرآنی استوار باشد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا نیز در این آئین گفت: پرداختن به مقوله ازدواج یکی از ارکان اجرایی نظام مقدس جمهوری اسلامی است و بنا به تاکیدات مقام معظم رهبری و با حمایت دولت و مجلس، طرح تحول نظام سلامت به منظور تامین بهداشت و سلامت خانواده ها به اجرا در آمد.
حسین احمدی افزود: بهداشت خانواده، نظام مراقبت از مادران باردار، ارتباط با جوانان، مشاوره های قبل از ازداوج، حمایت از سالمندان، میانسالان و نوزادان در طرح تحول نظام سلامت با هدف دوام و بقای خانواده تعریف شده است و و ازدواج سالم در تامین بهداشت روان نیز نقش مهمی دارد.
در ادامه این آیین از اعضای کارگروه تحکیم بنیان خانواده اداره تبلیغات اسلامی آستارا و همچنین تعدادی از زوج های فرهنگی فعال، با اهدای هدایایی تجلیل شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برپایی نمایشگاه پاییزه عرضه مستقیم کالا در آستارا

نویسنده :لوندویل نیوز
تاریخ:چهارشنبه 24 شهریور 1395-03:32 ق.ظ

در آستانه بازگشایی مدارس با هدف تنظیم قیمت بازار، نمایشگاه پاییزه عرضه مستقیم کالا در خیابان ساحلی شریعتی شرقی آستارا دایر شد.

به گزارش لوندویل نیوز و به نقل از ایرنا، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا روز سه شنبه در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه شامل 60 غرفه در زمینی به مساحت 800 متر مربع با همکاری اتاق اصناف این شهرستان گشایش یافته و تا 28 شهریور ماه دایر خواهد بود.
بیژن خالق وردی پور افزود: در این نمایشگاه واحدهای صنفی و تولیدی مختلفی از ساعت 9 صبح تا 21 شب محصولات خود را با هدف کنترل قیمت اجناس و تنظیم بازار عرضه می کنند.
وی اظهار کرد: بیشتر اجناس و کالاهای موجود، تولید داخل است و با 15 درصد تخفیف و زیر قیمت بازار عرضه می شود و غرفه های نمایشگاه با الویت متقاضیان بومی واگذار شده است.
وی بیان کرد: انواع نوشت افزار، کیف، کفش، پوشاک، لوازم خانگی و مواد غذایی و پروتئینی نظیر برنج، روغن جامد و مایع، خشکبار، گوشت و مرغ در این نمایشگاه عرضه می شود.
خالق وردی پور ادامه داد: بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت و عوامل اتاق اصناف شهرستان آستارا از نزدیک بر روند عرضه کالا نظارت در این نمایشگاه ، نظارت دارند .
او گفت: در اجرای طرح نظارتی بازگشایی مدارس، بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی و آموزش و پرورش آستارا تا 15 مهرماه سال جاری بر واحدهای عرضه کننده اقلام پرمصرف این ایام نظیر نوشت افزار و پوشاک نظارت خواهند کرد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی، مراتب را با شماره تلفن 124 به اداره صنعت، معدن و تجارت و یا با شماره ثابت 01344819767 به واحد بازرسی اتاق اصناف گزارش دهند.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری غرب رشت، مرکز استان گیلان واقع شده و با حدود پنج هزار واحد تجاری که بیشتر در بازارچه ساحلی آن متمرکز شده است، به عنوان یکی از 20 شهر گردشگرپذیر کشور، همه ساله پذیرای میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  


Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic