هفتمین نشست شورای حزب موتلفه اسلامی با کاندیداهای احتمالی ، جناب آقای دکتر عسگر غنی

نویسنده :لوندویل نیوز
تاریخ:یکشنبه 13 دی 1394-12:16 ق.ظ

 

در پی درخواست یکی دیگر از کاندیداهای مطرح در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ، هفتمین سلسله از این دوره نشستهای اعضای شورای حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا با کاندیداهای احتمالی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار گردید و بدینوسیله جناب آقای دکتر عسگر غنی با حضور در دفتر این حزب برنامه های خود در دهمین دوره انتخابات مجلس را ارئه دادند. این جلسه که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید رأس ساعت 17روز چهارشنبه مورخه94/07/29 در مکان جدید دفتر حزب واقع در کوچه روبروی مسجد فاطمه زهرا (س)برگزار شد در ابتدا آقای لقمان نیا دبیر حزب موتلفه اسلامی آستارا ضمن عرض سلام و ادب و احترام و عرض خوشامدگویی به میهمان جلسه جناب آقای دکتر غنی و هیئت همراه، ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین اظهار داشتند، بنابر فرمایش امام  خمینی(ره) این محرم و صفر است كه اسلام و زنده نگه داشته است، ایشان در ادامه سخنانشان ضمن اعلام این که حریت و آزادگی، پارسایی، عدالت خواهی، ظلم ستیزی، خداترسی و ترس ناپذیری، حفظ حدود الهی، بینایی و بیداردلی ، شجاعت و استقامت، سازش ناپذیری، بی پروا پیشه گی، تواضع و فداکاری، کرامت و حق طلبی، جهاد و ... از درسهایی هستند که از ماه محرم و ماجرای کربلا می گیریم.

 وی در ادامه ضمن تشکر از مواضع حکیمانه مقام معظم رهبری در ماجرای برجام یادآور شدند نصب‌العین قرار دادن الزامات نه‌گانه قید شده در نامه مقام معظم رهبری باعث می شود تا از هرگونه خسارات وارده ناشی از نقاط ضعف و ابهام بر برجام پیشگیری شود. ایشان همچنین در مورد انتصاب اعضای محترم سه نفره هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان مرزی بندر آستارا اظهار امیدواری نمودند که این عزیزان در چهارچوب قانون و با تدبیر، دور اندیشی و مصلحت شهر، در انجام امورات محوله موفق و سربلند و پیروز باشند.

ایشان با اشاره به این سخن امام (ره) که فرمودند «مجلس در رأس همه امور است » به بیان این جمله از مقام معظم رهبری پرداختندکه« نماینده باید دارای فهم و درک سیاسی باشد و مسائل کشور را بفهمد، هم مسائل خارجی و توطئه دشمنان را و هم مسائل داخلی و نیازهای مردم و اولویتهای کشور را ، این طور نباشد که بدون رعایت اولویتها مسئله ای را مطرح کنند ، شعار بدهند و برای ملت و دولت مشکل سازی کنند».

سپس جناب آقای دکتر غنی با ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد با قرائت آیه 11 سوره رعد سخنانشان را آغاز نمودند که در ذیل به شرح آن می پردازیم.

 بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ

إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ     

«خداوند سرنوشت هیچ قومومی راتغییر  نمی ‏دهدمگراینکه آنهاتغییراتی درخود ایجادکنند».

با سلام و درود بر روح پرفتوح حضرت امام(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و آرزوی سلامتی و توفیق رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در هدایت جامعه اسلامی، و درود بر شهدای انقلاب اسلامی مخصوصا شهدای حزب موتلفه اسلامی (شهیدان امانی، بخارایی، نیک نژاد، و صفارهرندی) که در بعد از به هلاکت رساندن حسن علی منصور، در سال 1344 ، به دست رژیم سفاک پهلوی اعدام وبه فیض شهادت نایل گردیدند وسلام برشهدای دفاع مقدس به ویژه شهدای شهرستان آستارا از شهید مرحبا و آهنی تا شهید اشجعی و نوروزی و با تشکر از برنامه ریزی دقیق  دفتر حزب موتلفه اسلامی شهرستان، کلیات برنامه را در سرفصلهایی به شرح زیر ارایه می نمایم:

1- وظایف یک نماینده موفق در شهرستان آستارا   2-  ویژگی­های یک کاندیدای اصلح درشهرستان آستارا      3-  بیوگرافی کلی اینجانب 4- چه عواملی باعث شده که وارد رقابت انتخابات مجلس دهم بشوم؟ 5- طرح و برنامه اینجانب در قبل و بعد از انتخابات 6- طرح سوالات از کاندیداهای محترم و خبرگان شهرستان آستارا     امام حسین(ع): «کسی که بخواهد از راه گناه به مقصدی برسد، دیرتر به آنچه می­خواهد می­رسد و زودتر به آنچه می­ ترسد گرفتار می­شود».

1-وظایف یک نماینده موفق درشهرستان آستارا برای اینکه به ویژگی­های یک کاندیدای اصلح پی ببریم، لازم است ابتدا وظایف یک نماینده موفق درشهرستان آستارا را به اشتراک نظر برسیم.

یک نماینده موفق درشهرستان آستارا دو وظیفه اساسی بر عهده دارد:

1-1 وظایف درمجلس:  قانونگذاری ونظارت بر قانون

1 -2 وظایف در شهرستان آستارا: مدیریت، هماهنگی، و نظارت جهت رفع مشکلات مردم بین و در درون قوای پنج­گانه موجود در شهرستان که عبارتند از: 1- قوه مجریه(فرمانداری)، 2- قوه قضاییه(دادگستری)، 3- قوه مقننه(وظایف نماینده در مجلس)، 4- امور فرهنگی و اجتماعی شهرستان( امام جمعه) 5- مدیریت آبادانی شهری و روستاها( شورای شهر و شهرداری، شوراهای روستایی و دهیارها، و بخشداری مرکزی) نکته مهم در هماهنگی بین این دو مجموعه از وظایف یک نماینده موفق آن است که مسایل و مشکلات و طرح جامع شهرستان به برنامه­ های میان مدت و کوتاه مدت مصوب کل کشوردر مجلس ارتباط پیدا نموده و جهت اجرایی نمودن آنها هماهنگی و نظارت کند.

2- ویژگی­های یک کاندیدای اصلح درشهرستان آستارا

با توجه به شرح وظایف کلی فوق، ویژگی­ها و توانمندی­های نمایده بایستی طوری باشد که بدون سعی و خطا و با حداکثر ثمربخشی نسبت به انجام وظایف خود اقدام نماید. از شهید چمران پرسیدند که تخصص بالاتر است یا تعهد؟ فرمودند که: البته که تعهد، اما اگر کسی شغلی را که در آن تخصص ندارد قبول کند، بی تعهد است!! مقام معظم رهبری چهار ویژگی را برای نمایندگان تاکید نموده­اند: متدین بودن، کارآمد بودن، دلسوز بودن، و شجاع بودن. سه صفت فوق در تعهد و تقوا مستتر است که ان­شاا لله کلیه کاندیداها آنها را بصورت نسبی دارا هستند و مردم از بررسی سوابقشان و مشورت با اهل فن میتوانند امتیازبندی نمایند. اما کارآمدی ، نتیجه تخصص و توانمندی ضربدر انگیزه است. از سوی دیگر توانمندی از سه عامل: استعداد یا علاقه، تحصیلات، وتجربه مرتبط به علاقه تشکیل یافته است. اما انگیزه نیز به انگیزه درونی و انگیزه بیرونی تفکیک میشود. اثر انگیزه درونی بیشتر از انگیزه بیرونی و مادی بوده و شامل انگیزه بومی بودن و انگیزه دینی و الهی است.بنابراین ترجیحاً نماینده بایستی بومی آن منطقه بوده و با فرهنگ و مسایل و مشکلات مردم آشنا بوده و ازنزدیک لمس کرده باشد و با ارق ملی و دینی که دارد با حداکثراستقامت در رفع مشکلات تلاش نماید. لذا اولویت کاندیدای اصلح با کاندیداهای بومی است مگر آنکه تخصص و تجربه لازم را نداشته باشند. برای ارائه حداکثر کارآمدی یک نماینده در اجرای وظایفش در شهرستان و مجلس، لازم است که استعداد، تحصیلات و تجربه کاندیدای اصلح مرتبط با وظایفش باشد. نوع تحصیلات کاندیدای اصلح با توجه به اهمیت وظایف نمایندگان شهرستانهای کوچک، بایستی در گرایشهای رشته های مدیریت از جمله: مهندسی صنایع، مدیریت استراتژیک، مدیریت منابع انسانی، مدیریت دولتی یا صنعتی، مدیریت اقتصاد ، مدیریت فناوری و...باشد. نوع تجربه و سطح آن نیز درکارآمدی و خروجی اقدامات نماینده بسیار مهم است، نماینده آستارا بایستی تجربه مدیریتی در حد حداقل مدیر کل وزیر یا استانداری را داشته باشد تا بدون سعی و خطا و با پشتیبانی همکاران خود در دوران خدمت بتواند نسبت رفع و رجوع مشکلات مردم و شهرستان در اسرع وقت اقدام نماید. بنابراین در انتخاب کاندیدای اصلح بایستی به ترکیبی از عوامل: تعهد(متدین بودم، دلسوز بودن، شجاع بودم، و دست پاک بودن)، توانمندی( استعداد، تحصیلات مرتبط، و تجربه مرتبط) ، و بومی بودن امتیاز بندی نمود.

3-بیوگرافی کلی

اینجانب عسگرغنی فرزند مرحوم حاج اسماعیل غنی معلم بازنشسته مدارس آستارا و حومه میباشم. دیپلم ریاضی و فیزیک را با کسب رتبه اول شهرستان در سال 57 اخذ نموده و در همان سال در رشته مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیر تهران قبول شدم. در سال 59 با تعطیلی دانشگاهها بعلت انقلاب فرهنگی، به آستارا برگشته و نسبت به راه اندازی بسیج اقتصادی با حضور جوانان پرشور شهرستان اقدام نمودیم.در سال 61 به عنوان یک مربی آموزش بسیجیان دریادل در پادگان تکاوران منجیل برای حضور قدرتمند در جبهه های نبرد حق علیه باطل مفتحر بودم. بعد از بازگشایی دانشگاهها در سال 63 فارغ التحصیل شده و در وزارت سپاه در گروه صنایع موشکی نسبت به طراحی و ساخت موشکهای مورد نیاز جبهه اقدام نمودم. درسال 73 در کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع با کسب رتبه اول از تربیت مدرس با پایان نامه مهندسی معکوس در دسترسی به تکنولوژی محصولات پیچیده، فارغ التحصیل گردیده و به عنوان مدیر کل تحقیقات و روابط بین الملل وزارت دفاع با حکم امیر شمعخانی منصوب شدم. در سال 83 به عنوان معاون برنامه ریزی گروه فضایی در طراحی و ساخت ماهواره امید در خدمت پژوهشگران و اندیشمندان بودم و در سال 87 به عنوان دبیر گروه راهبردها در مرکز تحقیقات راهبردی ستاد کل خدمت امیر شمعخانی و محققین پژوهش های راهبردی انجام وظیفه نمودم.  در سال 89 با سابقه 25 سال جهت شرکت در انتخابات مجلس نهم تقاضای بازنشستگی نموده و در حوزه شهرستان آستارا جز چهار کاندیدای صاحب صلاحیت مبارزات انتخابات گردیدم. در این دوران به مدت یکسال در دانشگاه آزاد آستارا به تدریس دروس تحقیق در عملیات افتخار خدمت داشتم. بعد از انتخابات به ادامه تحصیل در دوره دکترای تخصصی مدیریت سیستم در دانشگاه امام حسین(ع) مشغول شده و به موازات در سطح کارشناسی ارشد به تدریس در حوزه امنیت ملی در دانشگاههای تهران افتخار خدمت نایل شدم. در مرداد ماه سال 94 تز دکتری را در دانشگاه امام حسین(ع) با عنوان نظام توسعه خلاقیت دفاع نموده و با کسب رتبه اول فارغ التحصیل شدم.

4-چه عواملی باعث شده که واردرقابت انتخابات مجلس دهم بشوم؟

بطور کلی سه عامل اصلی زیر باعث حضور اینجانب در عرصه انتخابات مجلس شده است:

1-4 - درخواست معتمدین و جوانان شهرستان آستارا

4-2- رای قاطع هیِئت اجرای انتخابات که از معتمدین شهرستان تشکیل گردیده در تأیید صلاحیت اینجانب با 11 رأی کامل

4-3-  رفع مشکلات مردم به ویژه معضل بیکاری و توسعه آستارای مظلوم با توجه به توانمندی علمی و عملی کسب شده در طول دوران خدمت و بومی بودن، میتواند برای هر انسانی بعنوان یک صالحات و باقیات ارزشمند در طول زندگییش قرار گرفته و ذخیره آخرتش گردد.

5- طرح وبرنامه اینجانب درقبل وبعدازانتخابات کلیات وچارچوب برنامه اینجانب به شرح زیر است.

ان شاالله جزییات بیشتر این برنامه در فازهای بعدی انتخابات و تأیید صلاحیت ها و تبلیغات رسمی به محضر شریف و بصیرمردم شهرستان آستارا خواهد رسید.

الف- برنامه قبل از انتخابات

1-   شفاف سازی انتخابات و ایجاد فضای سالم انتخابات از طریق مصاحبه های روشنگرانه، جلسات پرسش و پاسخ برنامه ریزی شده توسط حزب موتلفه  اسلامی یا دانشگاه آزاد یا گروههای خبره شهرستان، تشکیل جلسات مناظره بین کاندیداهای صاحب صلاحیت

2- آسیب شناسی عمیق ترمشکلات شهرستان آستارا و تهیه طرح کوتاه مدت و میان مدت با حضور خبرگان شهرستان بر اساس چشم انداز مشترک

3- تهیه طرح سازماندهی و مدیریت کلان شهرستان آستارا با حضور خبرگان برای مرحله اجرا و بعد از انتخابات

ب- برنامه برای فاز بعد از انتخابات و مرحله اجرا در شهرستان

1-   تبدیل چشم انداز و برنامه های کلان به برنامه های سالانه کوتاه مدت با کمک قوای مجریه شهرستان و خبرگان اندیشمند و خلاق

2-  هدایت وتبدیل برنامه شهرستان به برنامه های استان و کسب حداکثر آمادگی ورود به مصوبات مجلس

3-اجرای سازماندهی و مدیریت شهرستان برای پیگیری و اجرای مطالبات مردم با تشکیل کمسیون های تخصصی متشکل از خبرگان جوان و یا پیشکسوت، توسط ارگانهای رسمی شهرستان

ج- برنامه در حین نمایندگی در تهران و مجلس

1- هدایت و تبدیل چشم انداز و برنامه های شهرستان آستارا به مصوبات برنامه ای مجلس

2- کمک به پیگیری و اخذ مصوبات برنامه ها و شفاف سازی اولویت اجرایی آنها از دولت 

3- برخورد منطقی ، علمی و ولایی در مجلس و بالا بردن جایگاه برنامه ای و نظارتی مجلس بر دولت و دوری از جناح بندی ها و...

4 -عضویت در کمسیونی که مشکلات عمده شهرستان در آن قابل حل و پیگیری باشد.

5- ارتقا جایگاه معلمین از نظر مادی و معنوی، تسهیل امور تجارت، رفع معضل بیکاری و...

د- کلیات طرح و برنامه های پیشنهادی توسعه شهرستان آستارا

الف: آسیب شناسی مشکلات عمده شهرستان آستارا برای ارایه یک برنامه جامع و کامل لازم است که فهرستی از مهمترین مشکلات شهرستان به شرح زیرمدنظر قرار گیرد:

1- ضعف در ترسیم چشم انداز و برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت شهرستان و عدم نظارت و پیگیری قوی در مرحله اجرا

2- ضعف در شناخت محور اصلی توسعه شهرستان آستارا از طریق رونق اقتصادی  و صنعت توریسم و بازارچه های مرزی و عامل سوم موثر بر آنها

3-بیکاری فزاینده مخصوصاً برای قشر تحصیل کرده و بومی

4-معضل فاضلاب شهری

5- مشکلات کمی و کیفی آب شهر و روستاها

6- معضل رشوه خواری، زمین خواری، فساد اداری و تبعیض در انجام امور جاری و معمولی مردم

7- کاهش شدید درآمد متوسط مردم نسبت به شهرهای همجوار و گسترش اعتیاد، طلاق، و...

8- گسترش مسایل فرهنگی و اجتماعی با توجه به گسترش صنعت توریسم و مهاجرت از شهرهای همجوار و کشور همسایه

9- ضعف کیفیت سیستم آموزشی در سطح مدارس و دانشگاههای شهرستان

10- ضعف در توجه به جایگاه واقعی معلمین زحمتکش

11- ضعف اساسی در فرهنگ انتخاباتی سالم که موجب بروز معضلات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سبب نفوذ ثروت در قدرت می گردد.

ب: کلیات برنامه پیشنهادی

1- محور اصلی برنامه توسعه شهرستان آستارا بر اساس فرصتهای موجود در حوزه توریسم و گردشگری استوار خواهد شد. در حال حاضر در سه ماه تابستان و 15 روز عید و بطور متوسط ماندگاری یک روزه مسافرین و گذر آنها به خاطر مشکلات زیر ساختی شهرستان در سی سال گذشته، جلوی توسعه کیفی شهرستان را گرفته است. دو عامل اکوسیستم وطبعیت زیبای آستارا، و تجارت در طول 35 سال گذشته موجب رونق نسبی آستارا شده است اما این دو عامل نمی تواند موجب توسعه اساسی و پایدار شهرستان آستارا در چشم انداز بلند مدت گردد هر چند این دو عامل فراز و نشیب هایی در دوران گذشته داشته است اما بایستی در آینده در کنار عامل سوم و اصلی نیزتقویت وتوسعه کیفی یابند. بنابر این افزایش تعداد گردشگران داخلی و خارجی به 6 میلیون در سال در چهار سال آینده، که حضور و ماندگاری 3الی 5 روز در طول کل سال در شهرستان را داشته باشند، محور توسعه همه جانبه شهرستان و افزایش متوسط درآمد ماهانه مردم به حداقل سه میلیون تومان خواهد شد. لذا با طرحی خلاقانه بایستی بتوانیم به اندازه جمعیت شهر آستارا( حدود 50 هزار گردشگر) در هر مقطع زمانی از طول 12 ماه سال و بطور متوسط ماندگاری 3 الی 5 روز برای چهار سال آینده گردشگر جذب نماییم. این طرح را در فازهای آتی به متخصصان مربوطه جهت تهیه طرحهای اجرایی ارایه خواهم نمود.

2- تهیه طرح جامع شهرستان آستارا برای جمعیت 200 هزار نفری( 100 هزار جمعیت شهرستان و 100هزار توریست) در چشم انداز وبرنامه بلند مدت از نظر آب و فاضلاب، تأمین انرژی، راههای مواصلاتی درون و برون شهری با درنظرگرفتن گمرک و ..، مسایل و مشکلات اجتماعی و فرهنگی با توجه به جمعیت گردشگر افزایش یافته و...

3- تشکیل اتاق فکر از خبرگان شهرستان و سازماندهی کمسیون های تخصصی برای بررسی و نظارت بر رفع مشکلات مردم و جوانان شهرستان آستارا

4- تشکیل معاونت منابع انسانی جهت ساماندهی اشتغال و توزیع عادلانه مشاغل دولتی و خصوصی، ایجاد معاومت امور اجتماعی جهت افزایش شور و شعور در جامعه بر اساس فرهنگ اسلامی، تشکیل مدیریت بحران شهرستان، ایجاد و تقویت معاونت کارآفرینی جهت طراحی و اجراس پروژه هایی مانند دهکده تکثیر آبزیان، کارخانه تولید کود شیمیایی و...

5- ساماندهی پروژه های نیمه تمام شهرستان آستارا در قالب طرح جامع و بلند مدت شهرستان و اولویت بندی بودجه و زمان پایان آنها

6- طرح سوالات ازکاندیداهای محترم وخبرگان شهرستان آستارا

6-1- وظایف نماینده آستارا در سطح شهرستان چسیت؟

6-2- آیا وظایف نماینده آستارا با نمایندگان شهرهای بزگ و تهران تفاوتی دارد؟

6-3 - ویژگی های یک نماینده موفق در شهرستان آستارا چیست؟

6-4- مهمترین مشکل شهرستان آستارا چیست و چه طرح و برنامه ای برای حل آن ارایه می نمایید؟

6-5 - مهمترین مشکل کشور چیست و چه طرحی برای حل آن به مجلس ارایه خواهید کرد؟

6-6 - مشکل انتخابات مجلس در آستارا چیست و چه طرحی برای نهادینه کردن فرهنگ صحیح انتخابات دارید؟ با آرزوی توفیق برای همه تلاشگران توسعه آستارای مظلوم

                        و السلام علیکم و رحمه اله و برکاته  

جلسه رأس ساعت 18/50باذکر صلواتی بر محمد و آل محمد بکار خود پایان داد. لازم به ذکر است در راستای فراهم نمودن فرصتی برابر برای تمامی کاندیداهای احتمالی، این حزب آمادگی دارد تا در صورت امکان نسبت به برگزاری نشستهای تخصصی با سایر کاندیداهای محترم برنامه ریزی نماید لذا  تمامی عزیزان عرصه انتخاباتی می توانند جهت هماهنگیهای لازم با شماره تلفن 09111842834 تماس حاصل نمایند. ضمناً از کلیه شهروندان ،صاحبنظران و خوانندگان محترم درخواست می شود با کلیک کردن روی قسمت نظر دهید در پایین هر بخش  و نگارش نظراتتان ما را در جهت برنامه ریزی هر چه بهتر اموراتمان یاری نمایید. آدرس دفتر مرکزی حزب موتلفه اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا : خیابان فرهنگیان،خیابان چهارم، روبروی مسجد فاطمه زهرا (س) ، نبش کوچه هفتم  
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic