تبلیغات
لوندویل نیوز - نشست حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا با کاندیدای احتمالی مجلس، این بار جناب آقای دکتر حسن نوعی اقدم

نشست حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا با کاندیدای احتمالی مجلس، این بار جناب آقای دکتر حسن نوعی اقدم

نویسنده :لوندویل نیوز
تاریخ:یکشنبه 13 دی 1394-12:14 ق.ظ

در پی درخواست یکی دیگر از کاندیداهای مطرح در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ، نهمین سلسله از این دوره نشستهای اعضای شورای حزب موتلفه اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا با کاندیدای احتمالی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار گردید و بدینوسیله جناب آقای دکتر حسن نوعی اقدم با حضور در دفتر این حزب برنامه های خود در دهمین دوره انتخابات مجلس را ارئه دادند. این جلسه که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید رأس ساعت 15/30 روز چهار شنبه مورخه94/09/19در  دفتر حزب واقع در کوچه روبروی مسجد فاطمه زهرا (س)برگزار شد در ابتدا آقای جاوید لقمان نیا دبیر حزب موتلفه اسلامی شهرستان  ضمن عرض سلام، ادب و احترام و خیرمقدم محضر میهمان جلسه جناب آقای دكتر حسن نوعی اقدم و هیئت همراه و عرض تسلیت ایام رحلت پیامبر اكرم وشهادت امام حسن مجتبی(ع) وامام رضا (ع ) اظهار داشتند امیدوارم انشاالله خداوند عزاداریها و قدم هایی که در این راه برداشته ایم را قبول کند.

وی با اشاره به سخنی  از پیامبر اكرم (ص) ادامه دادند عذاب و مجازات سه دسته از گناهان زودرس می باشد و به قیامت کشانده نمی شود:

1-  ایجاد ناراحتی برای پدر و مادر

2-  ظلم و ستم در حق مردم

3-   ناسپاسی در حق كارهای نیك دیگران 

وی سپس به ذکر این حدیث از امام حسن مجتبی (ع) پرداختند که می فرمایند:« هلاکت و نابودی دین و ایمان هر شخص در سه چیز است: تکبر، حرص و حسد 

تکبر سبب نابودی دین و ایمان شخص می باشد و بوسیله تکبر شیطان با آن همه عبادت ملعون گردید.

حرص و طمع دشمن شخصیت انسان است همانطوریکه حضرت آدم (ع) بوسیله آن از بهشت خارج شد حسد سبب همه خلافها و زشتیهاست و به همان جهت قابیل برادر خود هابیل را به قتل رساند.

دبیر حزب موتلفه در ادامه سخنانشان ضمن تقدیر و تشکر از دست اندکاران و زائران اربعین حسینی که حماسه ای تاریخی را خلق نمودند ادامه دادند 28 آذر ماه ثبت نام انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی آغاز می شود و هفتم اسفندماه روز رأی گیری است .

دبیر حزب موتلفه آستارا  در ادامه سخنانشان به ضرورت انتخاب نماینده اصلح از دیدگاه مقام معظم رهبری پرداختند که می فرماید :

« هنر ملت ایران و مردم شهرها و حوزه های انتخابیه این است که دقت کنند، نگاه کنند، بشناسند اصلح را و بهترین را انتخاب کنند؛ بهترین از لحاظ ایمان، بهترین از لحاظ اخلاقی و امانت، بهترین از لحاظ دینداری و آمادگی برای حضور در میدانهای انقلاب ف قدرشناس ترین و دردمندترین نسبت به نیازهای مردم را انتخاب کنند».

وی در خاتمه یادآور شدند: هدف از دعوت ازكاندیدای محترم كه به جلسه دعوت می شود تأکید بر هرچه با شكوه برگزار كردن انتخابات و آشنایی حزب و مردم از كاندیدای احتمالی است و بهیچ وجه به معنای اعلام حمایت حزب از كاندیدا ی دعوت شده نمی باشد. حزب  پس از اعلام برنامه های  كاندیدا ها ی احتمالی ضمن بررسیهای لازم و کارشناسی  نهایتاً اعلام موضع خواهد نمود.

سپس جناب آقای دكتر حسن نوعی اقدم كاندیدای احتمالی دوره دهم مجلس شورای اسلامی ضمن عرض سلام و درود بی پایان به ارواح طیبه شهدای انقلاب و روح پاک و ملکوتی امام راحل و آرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری و با عرض تسلیت بخاطر فرا رسیدن رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و امامان معصوم حضرت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع)و ضمن تشکر از تک تک اعضای شورای حزب موتلفه اسلامی و مردم با فرهنگ شهرستان مرزی بندر آستارا اظهار داشت که قبل از شروع عرایضم تقدیر و تشکر می کنم از شما که وقت شریفتان را در اختیار بنده گذاشته اید و جا دارد تقدیر و تشکر داشته باشم از برادر ارجمندم جناب آقای لقمان نیا که به جان کلام اشاره کردند و تبریک می گویم به این حرکت بزرگ شما که دلسوز نظام بوده و بدون منت، با خلوص نیت وصفای باطن برای تحقق اهداف عالیه نظام قدم برداشته و بدنبال تحکیم آرمان انقلاب اسلامی هستید این حرکت قابل تحسین است و انجام این اقدام در شهرستان نشان از استحکام و قوی بودن فرهنگ  و بیداری سیاسی در این شهر است.

وی سپس به معرفی خود پرداخته و اظهار داشت:

بنده متولد 1336 ، متأهل و دارای 4 فرزند  1پسر 3 دختر هستم که تمامی فرزندانم متأهل و دارای تحصیلات دانشگاهی 2 نفر از فرزندانم دکترا و 1 نفرفوق لیسانس هستند اما هیچ یک از فرزندانم استخدام مراکز دولتی نیستند. از نظر سیاسی نسل اندر نسل ولایتی هستیم، همسایه آقای عاملی و دارای دو برادر شهید بنامهای سلیم و سلمان هستم که هردوی آنها دانشجوی پزشکی بودند، برادر دیگرم سردار نوعی اقدم جانباز 70 درصد جنگ تحمیلی و از مشاورین ارشد مدافعین حرمین می باشد. بنده درسال  1358 تحصیلات کارشناسی ام را در رشته ریاضی در دانشگاه اصفهان به اتمام رسانده و پس از اخذ مدرک فوق لیسانس در رشته برنامه ریزی توسعه اقتصاد در دانشگاه علامه طباطبایی مدرک دکترایم را در رشته اقتصاد بین الملل از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران اخذ نموده ام. اما درسوابق اجراییم افتخار خدمت بعنوان دبیری ریاضی- مدیریت دبیرستان، رییس اداره آموزش و پرورش و مراکز تربیت معلم، مدرس دانشگاه،  نماینده دوره های چهارم و هشتم مردم شریف اردبیل در مجلس شورای اسلامی، عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس، مشاوره عالی وزیر آموزش و پرورش، عضو کمیسیون اقتصادی، هیأت رئیسه نماینده مجلس بعد از معاون پارلمان آقای بهبهانی و هم اینک هم مدرس واستاد دانشگاههای اردبیل بوده و اقتصاد، ریاضیات وآمار تدریس می کنم.

 در تمامی دوره­ های نمایندگی ام از نظر سیاسی همیشه در اردوگاه اصولگرایان بوده­ ام و افتخارم این است که اصولگرا هستم و ازاصول وآرمان انقلاب دفاع می­کنم بزرگترین افتخارم این است که هرگز از اصلاح طلبان تبعیت نکرده و نمی­کنم. به تمامی احزاب قانونی احترام قائل هستیم اما این به معنی تبعیت از آنان نیست، غیر از پرچم الهی زیر پرچم هیچ حزبی نرفته­ ام زیرا شدیداً معتقدم اگر از زیر پرچم ولایت خارج شوم به خون شهیدان و خون برادران شهیدم خیانت کردم . به پرکاری معروف هستم هر پروژه ای را که در اردبیل شروع کرده ­ام تا به اتمام نرساندم  دست از کار نکشیدم  از جمله پروژه هایی که در زمان غیر از نمایندگی اینجانب شروع و هنوز هم تکمیل نشده اند می توان به پروژه ناتمام دانشگاه صنعتی و پتروشیمی اشاره کرد.

وی با اشاره به این که گرچه نظام جمهوری اسلامی هم اینک دریک مقطع حساس و مهم بین المللی و داخل قرار دارد اما با توجه به اینکه از تکیه گاه و حمایت عملیاتی مردم برخوردار است توانسته بعنوان یکی از قویترین و قدرتمندترین نظامهای مردمی دنیا مطرح گردد .

ایشان در ادامه با اشاره به اینکه در مدت این 37 سال که از پیروزی این انقلاب مردمی می­گذرد و دشمن حتی یک روز ما را آرام نگذاشته و به بهانه های مختلف در صدد آسیب رساندن به این انقلاب عظیم و مردمی است اما به حول و قوه الهی شاهد آن هستیم که روز به روز کشور اسلامیمان ایران عزیز قویتر و قدرتمند تر می­شود. همانطوریکه مقام معظم رهبری فرمودند: «آنان تمام هستی ما را می­خواهند حتی نفس کشیدن ما را نمی خواهند اگرکمی به آنها باج بدهیم با ناملایمتی با ما رفتار می­کنند و در حالیکه یک قدم عقب نشینی کنیم ده قدم جلو می­ آیند، هر طور تمکین کنیم رضایت نمی­ دهند تنها رضایتشان این است که نظام جمهوری اسلامی نباشد تمام برنامه هایشان را بسیج کردند که ما را نابود کنند.»

ایشان در ادامه اظهار داشتند این خطر فراتر از کشمکش­ها و باند بازی­ها­ست. طراح اصلی داعش شیطانهایی هستند که از اول هدفشان این بوده که جمهوری اسلامی ایران نباشد. علت اینکه ما هم اکنون راحت هستیم این است که دشمن در بیرون از مرزهای ما­ست و اجازه نداده ­ایم که به داخل کشورمان نفوذ کند و این به واسطه برکت خون عزیزترین جوانهایی است که مدافع اسلام هستند و در خارج از مرزها مدافع کشورشان هستند.

متأسفانه بعضی سیاسیون و افراد جامعه ازاین مسأله غافل هستند و خدای ناکرده وقتی دشمنان وارد مرز  کشور شوند آن موقع می­فهمند که باید به فکر استقلال نظام و ملت باشیم نباید دشمن را هرگز به خواب رفته تصور کنیم. کسانی که طالبان و القاعده را طراحی می­کردند هدفشان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود اما زمانیکه نتیجه نگرفتند توسعه یافته طالبان را بنام داعش راه انداختند که با رهبری آمریکا و رژیم جعلی اسرائیل و از سوی رهبران و شیوخ عرب حاشیه خلیج فارس است تغذیه می­شوند.

وی در ادامه اظهار داشت در درجه اول مردم باید بدانند که مهره­ ها و کاندیداهای مجلس باید نگاه راسخی به دشمنان داشته باشند آن نماینده ­ای که دشمن را نشناسد هیچ وقت نمی­تواند مجلس را اداره کند.

 دومین مسأله مهم این است که باید کاری کنیم که عموم مردم به پای صندوق­های رأی بیایند (هم خبرگان رهبری و هم مجلس نمایندگان) دشمنان وقتی که مشارکت مردم در رأی­ گیری زیاد باشد آنرا نمی بینند اما خدای ناکرده اگر میزان مشارکت کم رنگ باشد آن را شانتاژ کرده و به دروغ پردازی و خیال پردازی می­پردازند.

پس باید کارهای مثبت و شرعی را انتخاب کنیم. اگر رشادت داریم باید مردم را خوب به صحنه بکشیم، باید   برنامه­ ای درست، با خلوص و صداقت داشته باشیم تا مردم با عشق در پای صندوق­های رأی حاضر شوند من هم کاندیدا هستم اما نمی­ خواهم به هر قیمتی وارد مجلس شوم، خرید و فروش رأی بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری حرام است شخصی که با پول دادن می­خواهد نماینده شود با خودچه فکری میکند.کاندیداهای محترم و طرفدارنشان نباید هدفشان این باشد که به هر نحوی وارد مجلس شود بلکه باید با صداقت با مردم سخن بگویند تا مردم وی را انتخاب نمایند، باید با راه راست، شرعی و قانونی مردم را پای صندوق رأی کشاند.

 هر آدم خوبی را نمی توان به مجلس فرستاد نمایندگی شرایطی دارد که باید کاندیداها  از آن بهره مند باشند. شاهد هستیم چه بسا کسانی هستند که بعنوان نماینده مردم به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کرده اند اما بعد از اتمام کار نمایندگی رسوا شده ­اند و نتوانسته­ اند انتظارات مردم را به درستی پاسخگو باشند. کسی که آدم با عرضه­ ای باشد اما متدین نبوده وتعهد و اخلاص نداشته باشد در مجلس چکار می­کند؟

مردم فهیم باید کسانی را که شرایط لازم برای نمایندگی را دارند به مجلس راه دهند. از نظر امام علی (ع)  مومن اصلح کسی است که اعلم و افضل باشد. متأسفانه در دوره­ های گذشته گاه شاهد آن بوده ­ایم کسانی به مجلس راه پیدا کرده­ اند که دلال، دلقک و دیوانه بوده­ اند. نماینده باید وزن داشته باشد سواد - قلم- بیان- تجربه - عرضه - قدرت پیگیری – خستگی ناپذیر- درستی - صداقت - داشته و به دلالان باج نداده و از آنان بدور باشند، اول خدا بعد به مردم تکیه داشته باشد .

در مجلس دوره دولت آقای خاتمی و مجلس کنونی شایع کردند که اردبیل جزو مناطق آزاد حساب می شود اما با یک تذکر نماینده تهران کنسل شد.

 شرایط کافی و لازم برای نمایندگی با دلال­ بازی و خرید و فروش رأی بدست نمی­ آید. شرف من، دین من، اجازه نمی­دهد این کارها را بکنم به هر قیمتی نمی­خواهم وکیل شوم. در دوره چهارم توانستم با دو نفر از نمایندگان وقت، استان اردبیل را تأسیس کنم و با شکست نمایندگان تبریز زمینه جداسازی از استان آذربایجان شرقی را فراهم آورم. قبل از آن من در مقابل مردمی که خالصانه به من رأی داده بودند گفته بودم اگر اردبیل استان نشود در میدان شریعتی گردن من را بزنید.

دكتر حسن نوعی اقدم  گفت: نظام هماهنگ پرداخت با تلاش و مقاومت ویژه اینجانب و تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس هفتم به تصویب رسید و چون این قانون برای بازنشستگان كشوری و لشگری و تأمین اجتماعی آیین نامه اجرایی نداشت بلافاصله اجرایی شد و امید جدیدی در زندگی بازنشستگان ایجاد گردید.

این نماینده دوره هفتم مجلس و عضو هیأت رئیسه مجلس دوره هفتم ادامه داد: بر خلاف بازنشستگان  قانون مذكور برای كارمندان دولت اعم از  كشوری  و لشگری  آیین نامه اجرا یی داشت كه متأسفانه در جلسه هیأت دولت قبلی قانون را بواسطه آیین نامه اجرایی منحرف كردند بطوریكه تاكنون قانون نظام هماهنگ پرداخت برای كارمندان بدرستی اجرا نشده است.

وی تأكید نمود: با گذشت حدود هشت سال از تصویب این قانون  ملاحظه  می­كنیم كه كارمندان دولت بویژه فرهنگیان و بازنشستگان كشوری، لشگری و تأمین اجتماعی مشكل معیشتی دارند و حقوقی دریافتی آنها كفاف هزینه­های سر سام آور زندگی را نمی­كند و تورم ركورد كمر مردم را شكسته است و عائله دولت شرمنده خانواده خود شده­ اند.

كاندیدای احتمالی دوره دهم آستارا گفت: مجلس دهم پس از شكل­ گیریی سریعاً باید  آیین­ نامه اجرایی نظام هماهنگ پرداخت حقوق كارمندان دولت را متوقف نموده و پس از انجام اصلاحات در قانون اجرای آنرا از دولت خواستار شود.

وی در ادامه اظهار داشت شاید ازخوتان  بپرسید چرا به این جلسه آمده ­ام باید این را بگویم که: اولاً این اولین بار نیست که بنده به شهرستان مرزی بندر آستارا می­ آیم .

دوماً چیزی به نام آستارا و اردبیل نداریم در هردوره انتخابات معمولاً من می­ آیم  برای تک تک کاندیداهای محترم شهرستان بندرآستارا ارزش قائل هستم من جزء لیست اصولگرایان اردبیل هستم قانون این اجازه را داده که قبل از ثبت نام و بعد از ثبت نام با یک نامه می­توانم به حوزه انتخابیه آستارا بیایم که این تشخیص مردم است.

وی تاكید نمود: من به دوستانم در شهرستان بندر آستارا گفته ام که آستارا در قلب من جای دارد و من خودم را شهروند آستارایی می­دانم همانطوریكه اردبیل را شهر خودم می­دانم و با احترام به دیگر كاندیدا­های احتمالی آستارا عرض کرده ام در دوره دهم در حوزه انتخابیه اردبیل شركت می­كنم حتی اگر بعد از ثبت نام من در حوزه انتخابی اردبیل و یك هفته قبل از رأی گیری اگر نخبگان آستارا به این نتیجه رسیدند که من اصلح ­تر از بقیه كاندیدا هستم من طبق قانون می توانم که حوزه انتخابیه خود را از اردبیل به آستارا بیاورم.

وی تصریح كرد من مخالف خرید رأی هستم و اگر بدانم با خرید چند رأی نماینده می­ شوم این كار را  نمی­ كنم و حتی در دوره قبل در اردبیل که من با فاصله كم، نماینده نشدم  برخی پشنهاد كردند رأی خریداری بكنم اما من این کار را نکردم زیرا مخالف سر سخت وام دار شدن هستم  چون اگر نماینده با دو میلیارد رأی خریداری كند صددرصد مجبور  می­شود پس از نماینده شدن این پول را جبران نماید در حالیکه تمامی حقوق نماینده دركل چهار سال نزدیك دویست و هفتاد میلیون تومان است با این حقوق نمی­شود جبران مافات نمود پس وی ناگزیر است از سمت خود سوء استفاده كند، دیگر وقت نمی كند به امور مردم عادی رسیدگی كند.

وی در ادامه اظهار داشت من پولی برای گرفتن ستاد انتخاباتی ندارم و معتقد به این كار نیستم. اگر كسی ستاد در اختیار ما گذشت استفاده می­کنیم اما در غیر این صورت ستاد انتخاباتی خود را در كنار پارك یا خیابانهای آستارا می­زنم.

 اصولاً به انتخابات پولی نیازی ندارم کاندیدا نباید به خانه مردم رفته و از آنان درخواست کند به من رأی بدهید.

 باید بدانیم که در حق آستارا خیلی اجحاف شده است و این وضعیت برازنده آستارا نیست.

نوعی­ اقدم تاكید نمود : اگر مردم جامعه بویژه نخبگان و خواص در انتخابات مجلس شورای اسلامی بی تفاوت باشند و نقش اصلی را ایفا نكنند سرنوشت انتخابات مجلس دهم مانند برخی دوره های گذشته بدست عوام خواهد افتاد عوامی كه متأسفانه براحتی فریب می­خورند و طمعه دلالان خرید و فرش رأی قرار می­گیرند.

 نماینده ادوار چهارم و هفتم مجلس شورای اسلامی گفت :  آیا نهادینه  كردن انتخابات پولی و میدان دادن به دلالان خرید رأی و تعیین سر­نوشت مجلس به روش  غیر قانونی و غیر شرعی در شأن جمهوری اسلامی ایران است و آیا پس از 37 سال كه پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد درست است كه مردم به این باور برسند كه سر­نوشت انخابات را پول تعیین می­ كند. وی همچنین تأكید نمود : تا كی باید عناصر با كفایت،  مومن، با تجربه، كارآمد و شایسته باید در حاشیه بمانند و میدان بدست دلالان و عناصر فاسد و فریب كاران بیفتد و آیا خروجی چنین انتخاباتی شرم آور نیست؟

 پس كجایند طرفداران انتخابات بی پول و بی منت وكجایند مردان بی ادعا؟

وی در ادامه گفت: من به كسی در طول خدمت و زندگی­ ام باج نداده و نمی­دهم و ازكسی هم باج نگرفته و    نمی­ گیریم.

  كاندیدای احتمالی دوره  دهم آستارا گفت:  من از اینجا به مسئولان گیلان سلام عرض کرده و اعلام می کنم اگرقرار باشد با رأی مردم آستارا به مجلس بروم با كسی  شوخی نخواهم كرد و بیكاری جوانان آستارا، وضعیت راه آهن آستارا و اسكله و... از اساسی ترین مشكلات ریشه ­ا ی شهرستان است كه باید با برنامه ریزی و بدون تعارف حل كرد. من فرد کاری هستم و این خوی و خصلت من زبان زد عام و خاص است بطوریکه آقای پور­محمدی وزیر کشور در دوره هفتم مدعی شده بود که به معاونینم گفته ام که نامه نوعی اقدم را سریع تر پاسخ دهند.

دكتر نوعی اقدم افزود‌: آستارا تاكنون مدافع  خوبی نداشته است و بعلت بن بست قرا گرفتن شهرستان در گیلان تحقیر شده است این حق آستارا نبوده و نیست.

 جلسه رأس ساعت 18/30با ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد بکار خود پایان داد.

لازم به ذکر است در راستای فراهم نمودن فرصتی برابر برای تمامی کاندیداهای احتمالی، این حزب آمادگی دارد تا در صورت امکان نسبت به برگزاری نشستهای تخصصی با سایر کاندیداهای محترم برنامه ریزی نماید لذا  تمامی عزیزان عرصه انتخاباتی می توانند جهت هماهنگیهای لازم با شماره تلفن 09111842834  برادر ارجمند جناب آقای امید شفائیان معاونت سازماندهی اعضاء تماس حاصل نمایند. ضمناً از کلیه شهروندان ،صاحبنظران و خوانندگان محترم درخواست می شود با کلیک کردن روی قسمت نظر دهید در پایین هر بخش  و نگارش نظراتتان ما را در جهت برنامه ریزی هر چه بهتر اموراتمان یاری نمایید.

آدرس دفتر مرکزی حزب موتلفه اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا : خیابان فرهنگیان،خیابان چهارم، روبروی مسجد فاطمه زهرا (س) ، نبش کوچه هفتم

 

 

 

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Robert's BJ boy
دوشنبه 20 فروردین 1397 02:27 ب.ظ
Understand how to design webpages for cellular devices FIRST, which progressively
expand utilizing responsive methods to make well on all screen sizes.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo